A 3. rész a "The Sword in the Heavens” (Das Schwert des Himmels) címet kapta. Magyarra fordítva a kard a mennyekben, vagy a mennyei kard.
Az epizódok között most sem volt időugrás. Az előző rész végén megkezdett szálat folytatták tovább a legutóbbi epizódban. Ahogy számítani lehetett rá, eljött az első nagyobb csata ideje. A cselekményünk Coenenbergnél veszi kezdetét. A germánok nagyszabású támadást indítottak. Az Eylstadti hadsereg Schneider tábornok terve szerint ellentámadást indított. Ám ez csúfos kudarcot vallott, így a germánok gond nélkül kezdhették meg az erődítmény ostromát.
Az Eylstadti hadsereg erősen franciás elemeket hordoz magán. Ez már azért is furcsa, mert maga az ország német nyelvterületen helyezkedik el. Valamint a karakterek nevei, a földrajzi nevek, a zászlajuk és a nyelvük is német vagy német elemeket hordoz.
Jó megfigyelhető a hasonlóság a fejedelemség katonáinak az egyenruhája, és az első világháborús francia uniformis között. A szabása valamint a színe is egyezik. Csupán néhány elemben tér el egymástól. A leginkább a gallér és a vállap vörös színe a különbség. Egyébként a sisakjuk, az övük, és egyéb ruházatuk is rendkívül franciás.
Az egyenruhákról néhány kép.
SPOILER!
Az első védelmi vonalat egy lövészárokrendszer adja. Mögöttük a hegyen egy középkori erőd helyezkedik el, melynek jelentős történelmi múltja van. Persze nem az elavult régi erőd az egyetlen ami segíti a védelmet. A hegyoldalban modern bunkerek vannak kialakítva. A tisztjeik innen koordinálják a védelmet, valamint a tüzérségi megfigyelés is innen történik. Lent az árkokban katonák eléggé feszültek, és készülnek az ellenséges támadásra. A germánok miután elsöpörték az elystadti páncélosokat megkezdik a támadást.
Itt újabb franciás elem figyelhető meg a hercegség hadseregénél. A páncélosaik melyekre már az előző részben is vethettünk egy pillantást szintén francia gyártmányok. Ezek a Renault FT harckocsik a francia hadsereg igen sikeres típusának számítottak. Korának egyik remek típusa volt.
Csupán egy a gond, ezek a páncélosok első világháborús szerkezetek. Tehát ezek az elavult, elsősorban gyalogság támogatására épített gépek nem vehették fel a versenyt a korszerűbb germán (vagyis német) típusokkal, melyekkel itt is találkoztak. Vékony páncélzatuk és elégtelen tűzerejük ezt lehetetlenné tette.
Furcsa mód a típust csak 1949-ben vonták ki a szolgálatból.
A germán légierő kezdi a támadást az eylstadtiak állásai ellen. Komoly tűzerőt vonultatnak fel. Számos Heinkel He 111-es szórja meg jócskán bombákkal a védők állásait. A pusztítás hatalmas, a védők egy jó része elesik vagy harcképtelenné válik.
A Heinkel He 111-es egy széles körben használt kétmotoros repülőgép volt. Szállítórepülőgépként, vitorlázógépek vontatójaként, felderítőgépként valamint bombázóként is használták. Törzsében 2000 kg bombát tudott szállítani, valamint ha a törzsön kívülre is rögzítettek bombákat akár 3600 kg-ot is el tudott juttatni a célpontig.
1944-ben állították le a gyártását. A német légierő mellett, Spanyolország és több más ország is vásárolt a típusból.
Coenenbergtől délre Kiltfel városában a katonai parancsnokság megkezdi a város civil lakosságának kitelepítését, mivel valószínűsíthető az erődítménynél harcoló csapataik veresége. A Ruden tónál lévő germán hadosztály parancsnokságra is bepillanthatunk. A germán parancsnokok talán túlzottan is biztosak győzelmükben. Szinte már előre isznak a győzelemre, és fogadásokat kötnek, hogy a légierő vagy a szárazföldiek végzik el a feladatot.
Közben a légierő után a páncélos erők veszik át a főszerepet, és megindul a szárazföldi támadás is. Az eylstadti tüzérség és a gyalogosok elkeseredetten próbálják megállítani a germán erőket. A Panzer III-as és Panzer IV-es páncélosok a gyalogság támogatása mellett nyomulnak előre, és kényszerítik visszavonulásra a hercegség erőit. Így a kék egyenruhásoknak vissza kell vonulniuk a második védelmi vonalra.
A Panzer III E és a Panzer IV D vagy E variáns is szépen meg vannak rajzolva, és az animációjuk is jól sikerült. Az időnek megfelelő típusokat sikerült a készítőknek választaniuk.
Ezek a páncélosok még nem azok a háború későbbi éveiben készült német szörnyetegek közé tartoztak melyek páncélzatban és fegyverzetben is sokszor felülmúlták konkurenseiket. Ennek a két típusnak a tűzereje sokszor elégtelennek bizonyult a korszerű francia vagy orosz vetélytársaik ellen. A Pz III-as 50mm-es ágyúja valamint a Pz IV rövidcsövű 75mm-es lövege nem tudta átütni a masszívabb konstrukciókat. Így a francia Char B1 és az orosz KV-1 kilövésére is képtelenek voltak. Ezek a típusok viszont hatékony védelmük mellett megfelelő fegyverzettel is bírtak a német típusok elpusztítására. Sőt a szintén francia Somua S35 leküzdése is gondot okozott a németeknek. (Nem véletlenül használták a Flak 88-as légvédelmi ágyúkat kényszermegoldásként.)
Viszont sebességük és mobilitásuk tökéletesen alkalmassá tette őket a németek villámháborús stratégiájának végrehajtására. Valamint, hogy ellenfeleik nem a megfelelő módon alkalmazták páncélosaikat további előnyt biztosított. A németek ismerték fel a páncélosok csoportosan való alkalmazásainak előnyét elsőként. Gyors áttörésekkel és átkaroló hadműveletekkel az ellenfél könnyebben összezavarható és leküzdhető. Heinz Guderian(1888-1954) német tábornok nevéhez köthető ezen taktika kidolgozása, mely a háborúk megváltozását is magával hozta. Ellenfeleik viszont ebben az időszakban kizárólag a gyalogság támogatására alkalmazták a páncélosaikat.
Ezen felül a német típusoknak volt egy további hatalmas előnyük a mozgékonyságuk mellett. Ez pedig a rádió volt. Minden német páncélosban volt rádiókészülék, így az irányításuk és a koordinációjuk is sokkal jobb volt az ellenfeleiknél. A rádióhasználat csak később kezdett teret nyerni, és csak a háború későbbi szakaszában érték őket utól vetélytársaik ezen a téren.
Hamarosan a kemény ellenállásnak, és a pontos tüzérségi támogatásnak köszönhetően a germán támadás lelassul majd elakad. Így a parancsnokságon kénytelenek újabb légicsapást elrendelni, hogy megtörjék a patthelyzetet.
Izetta, Finé és a velük lévő katonák a frontvonal mögötti hegyről szemlélik az eseményeket. A hercegnő továbbra sem szeretné ha Izetta belekeveredne a harcba. Ám nem csak a boszorkány szeretne segíteni a védőknek, hanem a korábban a Schweizen erődben szolgáló eylstadti katonák is. Annak dacára is harcolnának, hogy nem rendelkeznek a szükséges felszereléssel, inkább áldoznák fel életüket a csatában mint hogy tehetetlenül szemléljék azt. Bosszúra szomjazva egyre csak győzködik a parancsnokukat. Finé azonban ellentmondást nem tűrő módon megtiltja nekik a beavatkozást. Nem szeretné ha értelmetlen halált halnának a társai. Hatásos beszédével sikerül jobb belátásra bírnia a katonákat.
A germán erők lassan haladnak előre, és az eylsdatsiak ellenállása már kezd megtöri. Ekkor érkeznek meg az újabb germán bombázók, hogy bevigyék a végső csapást. A germán parancsnokságon már bontják is a pezsgőt a parancsnokok.
Ekkor Izetta megérkezik a csatatérre, hogy megmentse a helyzetet. A középkori erődből elhozott lovagi kopják segítségével kezdi el felaprítani a germán Junkers Ju 87 (Stuka) zuhanóbombázókat. A változatosság kedvéért most ezt a régi lovassági fegyvert megülve osztja a halált, a kopjákat lövedékként is használva.
Miután a Stukáktól megszabadult új fegyver után néz. A már az előző részekből ismerős puska a PTRS-41-est a katonáktól ”kölcsönvéve” száll ismét harcba, ezúttal már a páncélosok ellen. Kardokat is lövedékként használatba véve harcol tovább a támadók ellen. Bár azok kevésbé bizonyulnak hatékonynak. Ezek után már varázserejével a páncélosokat a levegőbe emelve tollpiheként dobálja azokat. Majd végül a szovjet puskát is használatba véve semmisíti meg a panzereket.
A PTRS-41 egy a Szovjetunióban gyártott páncéltörő puska. A gyártását a német támadás után kezdték meg 1941-ben. Különlegesen erős fegyver lett, mivel a 14,5x112mm-es páncéltörő lőszerrel, több mint 40mm vastag páncéllemez átütésére is képes. További érdekessége hogy a fegyver még ma is hadrendben van, sőt a jelenlegi ukrán konfliktusban használják. A mai modern páncélosok ellen ugyan hatástalan, de a mostani páncélozott csapatszállítók ellen még mindig hatékony fegyver.
Viszont itt a készítők picit pontatlanok voltak, mert a fegyvernek a jelenlegi háborús helyzetben és időben(kb 1940) még nem igazán kéne léteznie. Főleg nem az Alpokban lévő kis fejedelemség hadseregének rendszeresített fegyvereként. (További kérdés, hogy hogyan került az első részben a német szállítórepülőgépre.)
Azzal is kilóg a sorból, hogy Eylstadt hadserege a korábban említett francia egyenruha és páncélosok mellett leginkább francia kézifegyvereket használ. A gyalogosok alapvető fegyvere a szintén francia MAS-36. A lövészárokharcok során találkozhatunk a szintén francia Hotchkiss M1909-es géppuskával is. Persze volt példa arra, hogy egy ország más nemzet által gyártott fegyvereket is rendszeresítsen vagy használjon.
A germán parancsnokságon döbbenettel fogadják a csapataik vereségéről szóló híreket. Ugyanakkor védők diadalmasan ünnepelni kezdenek. A katonák hihetetlenül hálásak Izettának és Finének. Hogy tiszteletüket és örömüket kifejezzék egy dalt (valószínűleg az ország himnuszát) éneklik el a két lány tiszteletére. Itt meg kell jegyeznem, hogy a dal során igen csak furcsa német nyelvet hallhatunk. És nem csak az akcentus fura. Ahogy olvastam az énekelt dal nyelvtana is hagy némi kívánnivalót maga után.
Eylstadt fővárosban az ország uralkodója belehal a betegségébe. Öröm az ürömben, hogy előtte tudomást szerez csapatai győzelméről, valamint hogy a legendás fehér boszorkány a lányával együtt védi az országát. Így megkönnyebbülve leheli ki lelkét.
Az rész itt sajnos véget ér. Nekem egy röpke pillanatnak tűnt ez az epizód, szóval összességében izgalmas és érdekes volt.
Ebben a részben megkaptuk az akcióadagunkat az már bizonyos. Így erre panasz semmiképpen sem lehet. A csatajelenetek szerintem igen jól sikerültek. Viszont így a politikai szálra ismét nem igazán jutott idő, valamint a háttérről sem tudtunk meg semmit. Bár szerintem az uralkodó halála után a következő részben inkább ez az oldal fog előtérbe kerülni. Valamint rengeteg szereplőnk, van akikről szintén nem sokat tudunk.
Negatívumként vagyok kénytelen említeni a germán vezetés ábrázolását. Sajnos ismét nem tudtak szakítani a tipikus sablonnal. Ismét kissé inkompetens, túlságosan magabiztos gonoszokat sikerült készíteni. Ez persze a későbbiekben változhat, de nincsenek illúzióim ezzel kapcsolatban.
A másik dolog ami számomra kissé hangulatromboló volt (valamint okozott 1-2 facepalmot) az Izetta kis jelenetéhez kapcsolható. Ugye arra már az elejétől számítani lehetett hogy darabolni fogja a gaz ellent renden. Viszont az eddigiekben ezt azért mértékkel és némi kihívással tette. Most viszont gyakorlatilag nehézség nélkül leradírozta a Stukákat és a Panzereket is. Az ellennek a legkisebb sansza sem volt vele szemben.
Így felvetődik a kérdés hogyan fogják ezek után izgalmassá tenni Izetta harcait? Mert már viszonylag az elején eléggé OP a csaj.



- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
Téma: [2016.10.25] [BLOG] Shuumatsu no Izetta 03. rész
![]() |
|
![]()
Hír dátuma: 2016.10.25. 20:25
|
|
2016.10.25 20:25
0![]() ![]() |
|
Offline
|
|
![]()
4, részben kapsz választ kérdésedre miért volt most op Izeta...
|
|
2016.10.25 21:33
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Pontosan !
![]() Amúgy szerintem nagyon szuper az anime ! Szépen bemutatják a haditechikát ![]() ![]() ![]() |
|
2016.10.25 23:36
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
az csavar amire te gondolsz szeritem Izzeta vörös varázslata lesz
SPOILER! lesz amikor csak olyan lazán éppen gyerekgyilkoságra készülnek falusiak és izzeta probálja visszafogni az erejét de szercsére fine közbelép |
|
2016.10.26 0:00 / utoljára módosítva: 2016.10.26 0:03
0![]() ![]() |
|
|
|
![]() hmatyko írta: az csavar amire te gondolsz szeritem Izzeta vörös varázslata leszSPOILER! lesz amikor csak olyan lazán éppen gyerekgyilkoságra készülnek falusiak és izzeta probálja visszafogni az erejét de szercsére fine közbelép hát én éppenséggel nem erre gondoltam ![]() ![]() De ez is egy elég érdekes eshetőség amit mondasz ! ![]() ![]() |
|
2016.10.26 0:28
0![]() ![]() |


- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7