Tsurumaru három társa, Hasebe, Souza és Yagen is hozzá hasonlóan Oda Nobunaga oldalán szolgáltak régi mesterük haláláig. Az újbóli találkozás nosztalgiázásra készteti az urakat, akik egymás után mesélik el szomorú történeteiket. Hasebe megvetéssel beszél néhai gazdájáról, Souza fájdalmas tapasztalatait osztja meg a többiekkel, míg Yagen a maga tartózkodó, de tiszteletteljes módján emlékezik meg Odáról. Yasusada, aki nagyon kedvelte saját, egykori mesterét, nehezen érti meg Hasebéék rideg és cinikus viselkedését a hírhedt hadúr irányába, ám nincs sok idejük a moralizálásra, ismét harcba kell vonulniuk. Ezúttal a célpont Honnouji, Oda Nobunaga halálának helyszíne.
Szerencsére a készítők azért próbálták kompenzálni a döntésükkel járó problémákat, így - amolyan "két legyet egy csapásra" alapon - Kiyomitsu idegenvezetése során nem csupán a Cutadellát és a két újoncot ismerhettük meg jobban, de a másik négy kard is kapott némi figyelmet. Így lesz szerencsénk megismerni a Touken Ranbu igazi trap karakterét Midare-chant, aki a harchoz fodros szoknyát húz és magas sarkú cipőben rúgja szét az ellenség hátsóját. Mellette találkozunk még a rózsaszín vattacukor Akitával, a mindig elemében levő Aizen Kunitoshival és a csendes és szégyenlős Nakigitsunével, aki helyett a nyakában ücsörgő róka nyomja folyamatosan a sódert. Közben persze a Doudanuki és Tsuru páros is rendesen bemutatkozik a nézőseregnek, ahogy kicsit rendet bontanak vagy a frászt hozzák új társaikra.
Azonban nem csupán "munkatársi" kapcsolatok vannak a játékban, de rokoniak is, például az igazán terjedelmes, Toushirou névvel ellátott Awataguchi klán tagjai testvérekként utalnak egymásra (az előző részben megfigyelhető, ahogy a köpenyes Tantou, Maeda "onii-sannak" szólítja a lócitrom zsonglőr Namazuot). Előre láthatólag az Awataguchikról bőven lesz még szó a következő részben, így inkább a szereplők neveiről való értekezésemet akkorra hagyom. Egyelőre azt mondom, hogyha érdekel, vajon ki-kivel milyen kapcsolatban van a Touken Ranbu világában, érdemes az Opening-et többször megnézni, az nagyon szépen összefoglalja a fontosabbakat.
Amúgy ugyan nem vagyok Odagumi rajongó (ha már Sengoku-kor, akkor én inkább a Dategumira esküszök!), de mivel a kedvenc kis Tantoum, Yagen ennek a csapatnak a tagja, így nagyon örülök, hogy kicsit ők kerültek a középpontba. Mondjuk nagy sajnálatomra inkább Hasebére és Souzára volt kihegyezve minden, Yagen éppen csak meg tudott szólalni mellettük, de még ennek a kis szereplésének is nagyon örültem. Ha továbbra is így kisebb csapatokra felbontva haladunk, akkor igaz csak nagyon nagy vonalakban, de tényleg mindenkit be fognak tudni mutatni a Hanamaruban.
Természetesen a játékutalások se maradhattak el, de úgy vettem észre, hogy kevesebb volt belőlük. Egyfelől előkerültek az általam már emlegetett házimunkák, bár kicsit kibővítették őket, mivel a játékban csak három feladat közül választhatunk: lovászkodás, terepmunka és edzés. Ezek közül a középső elég sok mindent foglal magába, mint a főzés vagy a betakarítás, így ezt többfelé vették. Aztán nyilván a heti, szörnyek ellen vívott harc is részben a játék egyik pályáját, részben egy valódi történelmi eseményt, az 1582-es Honnouji-összeesküvést idézi fel. Oda Nobunagát szövetségese, Akechi Mitsuhide elárulta és csapatával rajtaütést szervezett a Honnouji templomban tartózkodó Oda ellen, aki végül a kilátástalan harc miatt sepukkut követett el. Végül, de nem utolsó sorban Souza által a játék egyik sajátos harci mechanizmusának, az úgynevezett Shinken Hissatsunak is szemtanúi lehettünk. Ha egy kard súlyosabban megsérül, van rá esély, hogy előhívja ezt a formáját, amikor is ereje megnő és egyszerre akár két ellenfelet is képes leütni.
Azt már mondtam, hogy két módszer van a játékban az új kardok megszerzésére (kovácsolás vagy a sikeres harc jutalma), és mivel láthatóan folyamatosan bővülni fog a csapat, előbb-utóbb ki kell majd térniük a hogyanra. Az epizód elején úgy tűnt, hogy végre választ kaptam erre a kérdésemre, de a végeredménnyel nem vagyok teljesen kibékülve. Szerintem csupán annyit láttunk, hogy hogyan kelnek életre a kardok, de a készítésük (megszületésük?) körülményei még mindig kérdésesek számomra. Mert mégis hogy került Tsurumaru pengéje egy poros szobába? Remélem lesz majd egy olyan rész, ahol egy kemény harc végén a semmiből előtűnik egy új kard, vagy esetleg a srácok már nagyon köreikben szeretnék tudni valamelyik társuk, ezért a kovácsukat (akit még nem láttunk, de talán ő is fel fog egyszer tűnni) megkérik, hogy készítse el őt, aki megkovácsolja nekik az adott kardot, majd a Saniwa az epizód elején látható módszerrel életre kelti. Én legalábbis így képzelem a kardfiúk valódi megszületését. Logikus is lenne és hú maradna a játékhoz is. Remélem valami ehhez hasonló lesz az igazi módszer.
A másik kérdés, ami a múlt hét óta foglalkoztat, hogy mégis hol lehet a Citadella? Mármint térben-időben egyaránt? Azt már nem tudom, hogy a Saniwa is visszautazott-e a múltba, de ha nem, és a "jelenben" van a Citadella, akkor mégis miféle kegyetlen ember lehet a Saniwa, hogy a fiúkkal kézzel mosatja ki a szennyesük és mindössze egy ilyen szegényesen felszerelt konyha áll a rendelkezésükre? Viszont ha valahol a múltban van, akkor hogy lehet a fiúknak motoros fűnyírójuk és szupererős mosóporuk? (Egyáltalán mi volt az a jelenet Kiyomitsuval és Yasusadával? Mosóporreklám paródia?)
Nagy valószínűséggel erre nem lesz válasz (vagy átsiklottam felette), de kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok ezekről? Szerintetek hol lehet a Citadella és hogy képzelitek el a fiúk életre keltését? Amíg pedig ezen gondolkozunk, izgatottan várhatjuk, hogy az Ice Royal Milk Tea egy újabb tagja teszi tiszteletét a következő részben.


- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
Téma: [2016.10.13] [BLOG] Touken Ranbu: Hanamaru 02. rész
![]() |
|
![]()
Hír dátuma: 2016.10.13. 22:15
|
|
2016.10.13 22:15
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Köszönjük szépen az összefoglalót!
![]() Arra a mosóporreklámra én se tudtam mit mondani, ott volt az a pont, hogy konkrétan lefagytam a monitor előtt. ![]() És hogy hol lehet ez a Citadella? Erről a Harry Potter és a Halál Ereklyéi vége jutott eszembe, amikor Harryt eltalálja a Tiltott Rengetegben Voldemort. Egy világos helyen ébred Dumbledore-ral az oldalán, majd megkérdezi, hogy ez a King's Cross pályaudvar? Mire Dumbledore azt feleli: nevezhetjük így is. Szóval a lényeg, hogy valami megfoghatatlan dolognak képzelem el, ami bárhol lehet, akár a múltban is, de a saniwa időutazó képessége miatt lehetséges az ilyen modern dolgok, mint a kistraktor és a mosószer jelenléte is. |
|
2016.10.13 22:27
0![]() ![]() |
|
|
|
![]() Ah, először is, my baby.
![]() A kardok életrekeltése nekem is fura volt. Én valahogy úgy képzeltem, hogy ebben a játék mechanikáját követik, és rátérnek a kovácsolásra, vagy a megszerzésre, ezért kicsit szíven ütött, hogy hirtelen csak ott lett Tsurumaru. A fehér darunknak valahogy kicsit látványosabb belépőt képzeltem. Szóval én is remélem, hogy nem csak ennyivel tudták le a dolgot. Illetve, ami nekem még hiányzik, azok a kis segédek. A játékosok nagyon jól tudják, hogy a komolyabb pályákra kiskatonák nélkül kivinni a fiúkat egyáltalán nem szabad, és életveszélyes, szóval vártam, hogy a KanColle mintájára ők is bekerülnek. Ahogy a játék opjában is ott vannak. Persze ez még csak a második rész volt. A Citadellával kapcsolatban, én valahogy úgy voltam, hogy a múltban vannak. Lehet buta elképzelés, de ha a Saniwa tud utazni az időben, akkor nem lehetetlen, hogy a jövőből beszerez néhány dolgot, ami megkönnyíti a srácok életét. Elvégre egy benzinhajtású kis kerti kocsihoz csak benzin kell, de mondjuk a mosógéphez meg már kiépített villamoshálózat, ami ugye nem áll rendelkezésre. Nem tudom, nagyon bugyután hangzik? |
|
2016.10.13 22:31
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Én örülök neki, hogy többek között Hasebére koncentrált a rész, eddig őt kedvelem legjobban a kardfiúk közül.
![]() A Citadella pedig ha nem a múltban vagy egy külön dimenzióban, hanem a jelenben (2205) található, akkor ügyesen rejtegeti a Saniwa a srácokat. Ebben az esetben a fiúk biztos azért nem hagy(hat)ják el az otthonukat a küldetések kivételével, illetve azért nincs kiépített elektromos hálózat (és főleg internet), mert ha tudomást szerezne róluk a nyilvánosság, a történelmet átírni kívánó hadseregnél ezerszer félelmetesebb fanokból álló horda törne az életükre. ![]() |
|
2016.10.14 1:54
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Sziasztok!
Ez az anime fenn van már online,felirattal? Sajnos nem találom. Előre i köszönöm,ha megírjátok milyen címen keressek rá vagy hol. |
|
2016.10.14 8:32
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Köszönjük az összefoglalót!
![]() Én nagyon elégedett voltam résszel a hibáival együtt, főképpen azért mert Tsuru is megjelent, másrészt nagyon tetszett ahogy az Odagumit és a történetüket bemutatták. Bevallom én se voltam eddig odáig értük, a rész óta kezdtem el leginkább Souza-t is megkedvelni, Hasebe-t meg már az 1.rész óta nagyon bírom, Yagen-re is mostanság kaptam rá és fejlesztem a játékban mióta megjelent a kiwame alakja. Az viszont tényleg igaz így többszöri újranézés után, hogy Yasu és Tanuki között megjelent kardok semmiből való megjelenése kicsit zavaró. Gondolom időhiány miatt is kellett ez a megoldás, csak nem lehetnek valami boldogok e módszer miatt pl. a Nakigitsune fanok. Szóval én mint nagy Tsuru rajongó még nem szólhatok semmit, aki azért egy normálisabb bemutatást és megjelenést kapott. A "mosópor reklám" részt én se tudtam hova tenni ![]() Nekem tetszett a módszer, ahogy életre keltik a kardokat, mert erre a részére a játékban nem utaltak rá, viszont a további részletre, hogy hogyan lesz meg maga a kardpenge... Nagyon várom már, hogyan oldják meg ![]() A citadella meg hol van időben? Őszintén szólva én úgy képzeltem el, hogy a jelenben, de abban a korban valószínűleg olyan high-tech lenne már a világ, hogy lehetetlenség lenne a Saniwa-nak így elbujtatni a kardokat. Így gondolom valamennyire visszamenve a múltban vannak, olyan békésebb időkbe, és az időutazó képesség miatt tudtak ilyen modernebb cuccokat beszerezni. Egyébként lehet mellékes dolog, és nem kellene ennyire fennakadnom rajta, de most ezzel a "modern dolgok a régivel" felvetésből jutott eszembe, hogy annak idején mikor elkezdtem a játékot, rá is csodálkoztam, hogy néhányuknak, pl. Mitsu-nak vagy Hasebe-nek olyan modernebb bemelegítős ruhájuk van szabadidős öltözéknek, míg a legtöbbnek olyan régi, hagyományosabb ruhája. Furcsálltam, mert azért régi kardok, olyan illúzióromboló ilyen modernebb ruhában látni őket, még ha jól is áll rajtuk és miért pont csak nekik? Lehet ez is hasonló kérdés, mint a kis motoros traktor és mosópor meg miért van az animében ![]() |
|
2016.10.14 17:00 / utoljára módosítva: 2016.10.14 17:03
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Érdekes elméleteitek vannak.
![]() A ruházataikon én éppenséggel annyira nem akadtam anno fenn, mert mondjuk, hogy azok kinézetét a személyiségükhöz "szabták", szóval ha a harci öltözetük között is van nyugatiasabb stílusú, akkor nekem a mackónadrág is belefért már XD annnarancs írta: A Citadella pedig ha nem a múltban vagy egy külön dimenzióban, hanem a jelenben (2205) található, akkor ügyesen rejtegeti a Saniwa a srácokat. Ebben az esetben a fiúk biztos azért nem hagy(hat)ják el az otthonukat a küldetések kivételével, illetve azért nincs kiépített elektromos hálózat (és főleg internet), mert ha tudomást szerezne róluk a nyilvánosság, a történelmet átírni kívánó hadseregnél ezerszer félelmetesebb fanokból álló horda törne az életükre.![]() Ez jó XD Mondjuk a fiúk elhagyhatják a Citadellát expedíció céljából is, de szerintem azt is azon a műszeren keresztül teszik, mert emlékeim szerint az expedíciók színhelyei is a Japán történelemhez kapcsolódnak, szóval ahhoz is az időben kell utazniuk. Amúgy az armory-s srácokat én is sajnálom. Meg a lovakat. Lovaik is vannak a fiúknak! Egyszer azokat is magukkal vihetnék XD |
|
2016.10.14 21:15
0![]() ![]() |


- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7