Ám most tegyünk félre bármiféle megítélést, és nézzük, hogyan kezdett a 2016-os őszi szezon egyik legjobban várt műve. Öveket becsatolni, nem egyszerű kis kalandunk lesz.
A sorozat készítéséért az A-1 Pictures felelős, mely talán nem épp az állandó, színvonalas munkáiról híres. Ugyanis tudniillik, hogy a stúdió rekordmennyiségű animegyártásra szánta el magát az utóbbi években, ezért gyakoriak a hullámzó minőségű produkciók. Így másokhoz hasonlóan én is elég szkeptikusan álltam hozzá a sorozathoz. A rendezői széket Ishiguro Kyohei foglalta el, aki korábban a Shigatsu wa Kimi no Uso és a Lance N' Masques rendezéséért volt felelős. Utóbbi sorozathoz eddig nem volt szerencsém, de az előbbiről bátran kijelentem, hogy ha nem is az egyik legemlékezetesebb animés élményeim közé tartozik, a látvány szépsége és a filmszerű rendezés lenyűgözött. Valahogy ilyennek képzeltem el az Occultic;Nine-ot is; ha a cselekmény netán nem lesz ínyemre, a jól kidolgozott látvány kárpótol majd. Azt kell mondjam, hogy ez az első rész minden várakozásomat és elvárásomat felülmúlta.
Február 22:
Hamar megismerkedünk főhősünkkel, egy másodéves középiskolás NEET sráccal, Gamon Yutával, kinek nagy álma, hogy okkult témával foglalkozó oldala, - név szerint Kiri Kiri Basara - sikeres és népszerű legyen. Nincs könnyű dolga, mivel a net hemzseg a hasonló beállítottságú blogokkal (melyek nagy részét többen látogatják), így ki kell találnia valamit, amivel magához vonzhatná az olvasókat. Főként a paranormális jelenségek megcáfolása és kiröhögése céljából működteti az oldalt. Legmegbízhatóbb segítője a gigászi mellméretű Narusawa Ryouka, becenevén Ryo-tas, egy végtelenül energikus lány. Főhadiszállásuk a BlooMoon bár, ahol a helyi menedzser, Izumi is besegíti őket.
A médiában nagy szerepet kapnak a paranormális témákról szóló interjúk és beszélgetések. Az országban megalakult Pszichikai Kutatások Közösségének egyik aktív tagja, Hashigami Kansei professzor egy ilyen televíziós beszélgetésben buzdítja a tudósokat, hogy több energiát fektessenek a természetfeletti jelenségek megmagyarázásába. Nem túl sok odafigyelést szánnak a témára, a többi résztvevő komolytalanul reagál és viccelődik a továbbiakban. A prof sajátos hajviseletéről külön említést kapunk, mivel a későbbiekben fontos elem lesz.
Ezek után megismerkedünk a szereplőgárda további tagjaival, Hashigami Sarai egyetemi hallgatóval, a professzor fiával. Nem túl sok örömmel fogadja apja elképzeléseit, akinek egyetemi előadását az utolsó pillanatban lefújták bármi magyarázat nélkül.
Következőként Sumikaze Toukót és vele együtt egy irodát ismerhetünk meg, mely nagy valószínűséggel a Pszichikai Kutatások Közössége. Ők kezelik Hashigami professzor kéziratait, ám ez alkalommal nem kaptak tőle semmiféle írást. Otthonában egy idős hölgy nyitott ajtót, annak ellenére, hogy a professzor anyja már elhunyt. Netán egy szellem volt?
A paranormális jelenségekről szóló tévés-bemutatóját követően Hashigami nem jelentkezik többé a média és ismerősei előtt. Egy újabb ugrással Kurenaino Aria saját démoni rendelőjében találjuk magunkat, épp egy megviselt hölgy kéri tőle egy férfi elátkozását. Mint kiderül, a magánvállalkozó-fekete mágia szakértő személyes kapcsolatban áll egy démonnal. Egy e-mailben megkapja a következő leendő áldozat adatait, aki nem más, mint Hashigami Kansei. Viszont postázási cím helyett a 666-os számot kapja, mely köztudottan a Fenevad jele. Postaládájában szép adag, hosszú, fekete skalpolt hajat talál, ami egyértelműen Hashigami professzoré.
A káosz közepette pedig Yuta okkult blogja mintha egy lépéssel közelebb került volna végső céljához. Itt a cselekmény pár röpke percre lelassul, fellélegzik.
Egy tévéműsorban a Yuta által körülrajongott középiskolás jós, Aikawa Miyuu először jelenik meg a képernyőn. A lány jókora népszerűségnek örvend a fiatalok között, főhősünk számára pedig elérkezik a lehetőség, hogy élőben is találkozhasson vele. Ám mielőtt rászánná magát az első lépésre, Miyuu személyesen megy oda hozzá, s közli vele, hogy várt rá. Yuta szívesen elvezeti főhadiszállására, és lelkesen felajánlja neki, hogy csatlakozzon a Kiri Kiri Basara (eddig szűk) karbantartói körébe. A lány bármi ellenkezés nélkül csatlakozik, azzal a feladattal megbízva, hogy minél több érdekességet gyűjtsön a paranormális aktivitásokról. Erre az egyik legmegfelelőbb hely a Kurenaino "rendelő", a másik pedig Hashigami laborja, melyet Yuta tűz ki célpontként. A rész egy jókora cliffhangerrel zárul, ugyanis Yuta a laborban Hashigami holttestére bukkan: késsel kegyetlenül legyilkolt, leskalpolt holttestére.
Ahogy a történetben több szereplő is említette: "Rosszul jár az, aki ujjat mer húzni a szellemekkel".
Hol is kezdjem... A cselekmény pörög. Szó szerint, egy pillanatra sincs megállás, hihetetlen sebességgel zúdítják ránk az információkat. Yuta minden egyes megnyilvánulásakor hadar, gondolatait pedig az epizód elején fantasztikusan darálja le. A helyszínek, szereplők átlagosan percenként változnak, ezért fel kell kötni a gatyánkat, ha mindenre kíváncsiak vagyunk és kívánságunk leszűrni, hogy most akkor mi a fene is történt 24 perc alatt. A nehezen követhető cselekmény miatt nem túl pozitív fogadtatásban részesült nyugaton, számomra viszont az elemezgetést követően érthetővé vált a sztori. Végig körüllengi egy érdekes és titokzatos légkör, mely már az első képkockáktól magába szippantott.

Az eddigiek nem sok bemutatást engedtek a szereplőkről, főként Yutára fektették a hangsúlyt. Csak remélni tudom, hogy mindegyikük megkapja a neki járó, tisztességes bemutatást. Kaji Yuki remekül hozta a lelkes otaku főszereplő hangját, a hadarós gondolatözön esetén pedig pláne. Másik főbb szereplőnk, és a kritikusok ellenszenvét sec-perc alatt kiérdemlő Narusawa Ryouka talán egy kisebb regényt megérdemelne. Igen, ő az, aki ultra C kosárméretű melleivel bármilyen szempárt a képernyőre ragaszt, s ha még ez sem lenne elég, minden egyes megjelenésekor rugó módjára ugrál. Igazat megvallva, engem eddig nem idegesített túlságosan, úgy voltam vele, hogy ez is csak egy fogaskerék eme őrületes gépezetben. Hogy hosszútávon mennyire lesz tűrhető, az hamarosan kiderül. Annyi fix, hogy Sakura Ayane jól hozta szerepét mesébe illően aranyos hangjával.
A mellékszereplők közül eddig Izumi menedzsert tudnám kiemelni, akinek furcsa módon kedvelhető karakterét (legnagyobb meglepetésemre) Tsuda Kenjirou kelti életre, mély és férfias hangja ellenére kitűnően hozza mostani szerepét.
Pako karakterdesign munkája mindenképp egy nagy plusz a sorozatnak, a szereplőgárda kinézete friss és stílusos.
Talán a rész egyik legszembetűnőbb erősségéről még szót sem ejtettem: magáról a látványról. Bizony, stílusával és hangulatával engem már első pillantásra megvett magának az anime. Az árnyékolás és a kontúrok egy speciális kinézetet kaptak, részletesen kidolgozottak. Rendezésileg valódi profi munkáról van szó, az ügyesen használt kameraállások eredményeképp még egy szimpla párbeszédes jelenetet is fogyaszthatóbbá varázsolnak. Hátborzongató helyzetek esetén pedig az összkép kontrasztosabb színekre vált át. Igényes, egyedi, és egyszerűen jó ránézni.
Az erős koncentrációt és odafigyelést igénylő kezdés nekem minden téren egy kellemes meglepetés volt, elnyerte tetszésemet...
...Viszont erősen aggódok, hogy hová fog kilyukadni a sorozat. Vajon képes lesz-e a stúdió ez alkalommal kézben tartani a cselekményt, és szépen végigvinni a történetet? A további hetekben kiderül, én addig is keresztbe tett ujjakkal szurkolok egy nagyszerű sztoriért, hisz jókora potenciál van a dologban. Egyelőre még semmiképp sem ítélném el, hisz ez még csak egy apró töredéke volt az őrületnek.
Miért pont a kilences?
A címben szereplő kilences szám, avagy a főbb szereplők száma valószínűleg két dologra utalhat: a kilenc sátáni kinyilatkozásra, vagy ami sokkal valószínűbb, a kilenc sátáni bűnre (Ostobaság, Pózolás, Szolipszizmus, Önámítás, Csordaszellem, Szűklátókörűség, A múlt feledése, Önromboló büszkeség és Az esztétikai hiány). Ez csak egy kis személyes feltételezés, nem biztos, hogy ezzel összefüggésben van a dolog.
A címben szereplő kilences szám, avagy a főbb szereplők száma valószínűleg két dologra utalhat: a kilenc sátáni kinyilatkozásra, vagy ami sokkal valószínűbb, a kilenc sátáni bűnre (Ostobaság, Pózolás, Szolipszizmus, Önámítás, Csordaszellem, Szűklátókörűség, A múlt feledése, Önromboló büszkeség és Az esztétikai hiány). Ez csak egy kis személyes feltételezés, nem biztos, hogy ezzel összefüggésben van a dolog.


- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
Téma: [2016.10.10] [BLOG] Occultic;Nine 01. rész
![]() |
|
![]()
Hír dátuma: 2016.10.10. 21:28
|
|
2016.10.10 21:28
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Most nem tudom eldönteni, hogy mi is legyen. Mert a blogbejegyzés fölcsigázott viszont láttam a nagy dudákat amik tényleg túlvilágiak és megíjesztettek. Elkezdeném a nézését meg nem is.
![]() |
|
2016.10.10 22:07
0![]() ![]() |
|
Offline
|
|
![]()
Szerintem nyugodtan kezdj bele, szerencsére nem arcátlankodik oda minden jelenetbe, rajta kívül számtalan dologért megér egy próbát
![]() |
|
2016.10.10 23:22 / utoljára módosítva: 2016.10.10 23:23
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Ok. Akkor elkezdem. Remélemis, hogy nem lesz a középpontban. Mert ehez a cucchoz szerintem nem illene. Az más műfaj.
|
|
2016.10.10 23:31
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Engem nem győzött meg az első rész, hogy ez jó cucc lesz, mellesleg a karakterek idegesítőek a rajzolás sem tetszik és az aránytalan mellű csaj is idegesítő. Egyébként ő az egyetlen természetfeletti ebben az animéban. xD
|
|
2016.10.11 8:09 / utoljára módosítva: 2016.10.11 8:11
0![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Én nem láttam, szóval csak a partvonalról ugatok bele, így a tévedés nem kizárható részemről.
Az egyik dolog az, hogy a kilences számot a japánok 'ku'-nak mondják, aminek azonos a kiejtése a szenvedést, gyötrelmet jelentő japán szóval, így elképzelhető, hogy a Nine erre utal. A másik dolog, hogy az ilyen sorozatok szeretnek eljátszani azzal hogy a rejtélyes feliratokkal megtévesztik az embert, ilyen módon gondolkodva a falra vésett "CODE" szerintem olvasható akár "C végtelenjel E"-nek is, ami persze első blikkre ugyanúgy nem mond semmit ![]() SzerK. Tovább folytatva az agymenésemet, a "CODE" akár olvasható "COO E"-nek is amiből a COO-t az angolok szintén [ku:]-ként ejtik (amikor a galambok hangutánzó szavaként használják), tehát megint ott vagyunk a japán kilences szám kiejtésénél. A COO sok mindent rövidíthet, de általában a chief operating officer helyett használják, ami ügyvezető igazgatót jelent magyarul. Tehát egy E. kezdőbetűvel rendelkező nevű ügyvezető ig. ölte meg a professzort. Nyomozás lezárva. ![]() Bár gyanús, hogy az az E igazából F vagy P akart lenni, csak az öreg félig megnyúzott fejjel az élet-halál peremén egyensúlyozva már nem foglalkozott a szépírással. Az alsó szár úgy néz ki mintha csak lecsúszott volna az ujja a végén. ...Viszont ha a COO a Cult of Occult rövidítése lenne akkor megjelenik az Occultic szó is a címből, a cult szépen belerejtve az occultic szóba... ...amennyire beindította a fantáziámat, lehet hogy néznem kellene ezt sorozatot. ![]() |
|
2016.10.11 11:21 / utoljára módosítva: 2016.10.11 16:36
0![]() ![]() |
|
Offline
|
|
![]()
Eddig vaciláltam, hogy megnézzem vagy sem, de ez a bejegyzés most felkeltette az érdeklődésemet
![]() |
|
2016.10.14 19:46
0![]() ![]() |
|
Offline
|
|
![]() Adrastheus írta: ...a japánok 'ku'-nak mondják...![]() |
|
2016.11.19 21:32 / utoljára módosítva: 2016.11.19 21:33
0![]() ![]() |


- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7